המאמרים המומלצים באתר

3 צעדים שיהפכו באופן מיידי את תזרים המזומנים בעסק שלך לחיובי

3 צעדים שיהפכו באופן מיידי את
תזרים המזומנים בעסק שלך לחיובי

השיטה להפיכת תזרים המזומנים בעסק שלך לחיוביתזרים המזומנים הוא החמצן של העסקים בכלל ושל העסקים הקטנים בפרט. ניהול מוקפד של תזרים המזומנים ישפיע על שורת הרווח בכל עסק וההשפעה תהיה גם בחסכון של זמן להסברים ושיחות עם הבנק, שיחות טלפון לדחיית תשלומים וצ'קים לספקים ולכל זה נוסיף את הלחץ הנפשי ואפשר להבין כמה רע עושה תזרים מזומנים לא מאוזן לכל עסק.

פעולות מיידיות לשיפור תזרים המזומנים – הטעויות הנפוצות

בעל עסק שנקלע למצב של תזרים מזומנים לא מאוזן ינסה לטפל בבעיה ע"י ביצוע אחד או יותר מ- 3 השלבים הבאים:

  • קיצוץ בהוצאות ציוד משרדי – לא יקנה עטים, מחקים, ניירות, סיכות שדכן. אם נכתוב פחות זה יפתור את תזרים המזומנים. (הערת המחבר –ברור שעלות זניחה של ציוד משרדי לא יכולה להפוך תזרים מזומנים לחיובי ובוודאי שלא בטווח הקצר והמיידי)
  • הפסקת פעילות הפרסום\שיווק – לא נורא, לא יבואו יותר לקוחות פוטנציאליים. אני אסתדר עם הלקוחות הקיימים. (הערת מחבר – העבודה עם הלקוחות הקיימים עד כה עשתה את תזרים המזומנים לא מאוזן איך בדיוק בעיית תזרים המזומנים  תיפתר ע"י שימוש באותה הדרך שבה נוצרה?)
  • כיבוי האור בכל רגע שאין לקוח בעסק – עלות החשמל זו הבעיה המרכזית בעסק נכבה את האור והכל יסתדר. (הערת מחבר – לקוחות פוטנציאליים שירצו להגיע יראו מקום חשוך לא יעשה להם חשק להיכנס. ובנוסף, חשבון החשמל משולם פעם בחודשיים זה פתרון מקומי עם השפעה קטנה על תזרים מזומנים בעסק).

מיותר לציין שאלו הפתרונות הלא נכונים. זה אמנם מייצר תחושה אצל בעל העסק שהוא פועל למען צמצום ההוצאות אבל זה לא יניב תוצאות משמעותיות. כדי לטפל בתזרים המזומנים מומלץ להכין תכנית שנתית של ניהול תזרים המזומנים בעסק במיוחד עם מדובר בעסק עונתי שמושפע בקיצוניות במהלך חודשי השנה השונים.

אם כבר נקלעת לבעיית תזרים מזומנים בעסק עליך לבצע פעולות שישפיעו באופן מיידי על תזרים המזומנים שלך ויהפכו אותו לחיובי עכשיו ולא רק בעתיד.

3 הפעולות שיהפכו באופן מיידי את תזרים המזומנים שלך לחיובי

  1. גבייה. לכל עסק יש את אותם הלקוחות שמעכבים לו תשלומים. פנייה יזומה לגבייה תניב תזרים חיובי באופן כמעט מיידי. גם אם תצליח לגבות רק 50% מהחובות בשלב המיידי הרי ששיפרת את תזרים המזומנים שלך. אל תשאיר כסף אצל הלקוחות שלך, לך האשראי עולה כסף אל תנדב אותו בחינם.
  2. דחיית תשלומים מבוקרת. פנה לספקים שלך באופן ייזום ובקש פריסת תשלומים נקודתית ארוכה יותר. כל הספקים שאמור להיפרע אצלם תשלום בזמן הקרוב בקש מהם לדחות אותו ב-3 חודשים. זהו האשראי הכי זול שתוכל לקבל בוודאי שביחס לעלות האשראי שאתה משלם על מינוס בבנק. מספיק שחלק מהספקים יסכימו כדי שזה ישפר לך מיידית את תזרים המזומנים.
  3. הגדלת את סל הקניות. הגדל את סל המוצרים של כל לקוח בעוד מוצר או פריט אחד מהמלאי הקיים בעסק. בצע מבצעים על מלאי תקוע במחסן שלך. כל פריט שנמצא במחסן למעלה מחצי שנה ולא נמכר גם אם תמכור אותו ב- 50% מערכו זה יכניס לך כסף מיידי ויהפוך מלאי מת לכסף מזומן. אין למוצר שום יתרון אם ישאר על המדף עוד שנה. (מימוש מלאי ששולם והפיכתו לכסף נזיל).

שתי הפעולות הראשונות יגרמו לתזרים חיובי באופן מיידי והפעולה השלישית מטרתה מניעת בעיה של תזרים מזומנים בעתיד.

רוצה שנתכנן ביחד את תזרים המזומנים שלך לשנה הנוכחית? שלח לי הודעה פרטית