המאמרים המומלצים באתר

כמה כסף אתה מפסיד בעסקאות משמעותיות או גדולות

כמה כסף אתה מפסיד בעסקאות משמעותיות או גדולות?

ניהול משא ומתן בעסקאות גדולותניהול תהליך משא ומתן בעסקאות משמעותיות גדולות שונה מניהול משא ומתן בעסקאות שגרתיות. ניתן לראות את זה בבירור בשתי הרכישות הכי גדולות שאדם ממוצע עושה בחייו: רכישת דירה ורכישת רכב (נכון שזה לא חד פעמי אבל קורה לעיתים רחוקות).

אלו 2 עסקאות שמתאפיינות בהיקף כספי גבוה יחסית ולעיתים בפריסת תשלומים (משכנתא לדירה והלוואה לרכב) אבל מגוון הכוחות הפועלים עלינו בזמן ההחלטה הוא כל כך גדול שלעיתים אנו מוסתים מהעיקר… לתפל. לדוגמא: מכרנו את הדירה ואנו חייבים לפנות אותה בהקדם.

בתהליך משא ומתן שננהל על רכישת הדירה הבאה שלנו אנו נהיה נתונים ללחץ של לוחות זמנים ומכלול השיקולים שלנו בתהליך משא ומתן תחת לחץ פועל לרעתנו וסופו שנסכם על עסקה פחות טובה לנו. כאשר פועלים תחת מכבש הזמן בד"כ אנחנו משלמים יקר יותר כי אנחנו נוטים להתפשר יותר על העלויות, על מיקום הדירה, על השכנים, על הגנים ובתי הספר באזור והכל בתנאי שהפינוי יתאים ללו"ז.

איך לנטרל את האמוציות בתהליך משא ומתן משמעותי

בעסקאות משמעותיות חייבים לנתק את הרגש והאמוציות בזמן תהליך משא ומתן ולנהל את תהליך המשא ומתן בקור רוח ומההיבט הכספי בלבד. בדוגמא לעיל ייתכן שהמשמעות היא תשלום מחיר עודף או אולי מעבר לדירה שכורה למספר חודשים שאלו עלויות זניחות וחד פעמיות ביחס לעלות המצטברת בגלל פשרה על אחד מהנושאים הללו שעשויה לגרום להפסד כספי גדול יותר בטווח הארוך (בזמן מכירת הדירה) או לפשרה במשך מספר שנים על דברים שבאופן רגיל לא הייתם מוותרים עליהם (עלות המשכנתא, שכנים, חינוך, מיקום וכו').

רוצה הוכחה?

חפשו באינטרנט "מחשבון משכנתא" ותכניסו את הנתונים הבאים:

  • היקף משכנתא – 1.000.000 ש"ח
  • אחוז ריבית – 3.50% (לצורך הדוגמא אין משמעות להצמדה)
  • משך תקופת המשכנתא – 25 שנים

התוצאה תהיה כי בתום התקופה תחזירו בפועל לבנק סך של 1.501.872 ש"ח או במילים אחרות עלות המשכנתא שלכם מעבר להחזר הקרן היא – 501.872 ש"ח!

ניהול משא ומתן בעסקאות גדולות

נניח לצורך הדוגמא שבניהול משא ומתן נכון שאינו נתון ללחץ זמן יכולתם להוזיל את הריבית ל- 2.80% ולקחת את המשכנתא באותם תנאים למעט הריבית. המשמעות היא כי לאורך התקופה עלות המשכנתא שלכם היא רק 391.622 ש"ח (ההחזר הכולל הוא 1.391.622 ש"ח).

ניהול משא ומתן בעסקאות גדולות

כלומר, הרווחתם  110.250 ש"ח!!  במהלך התקופה על אותה משכנתא!! תתחדשו, הרווחתם מכונית משפחתית חדשה.

ניהול משא ומתן ע"י בעל מקצוע שיודע להתעלם מהכוחות הפועלים ולהימנע מאמוציות הנלוות ללחץ מהסוג הזה יניב תוצאה טובה יותר עבורך בתהליך המשא ומתן.    מוזמנים להתייעץ איתי