המאמרים המומלצים באתר

האם יש לך את המכנה המשותף של אנשי מכירות מצליחנים

האם יש לך את המכנה המשותף
של אנשי מכירות מצליחנים

מה המכנה המשותף של אנשי מכירות מצליחניםבמהלך הקריירה שלי פגשתי אלפי אנשי מכירות במגוון תחומים ובכל פעם שהזדמן לי שאלתי אותם מה הביא אותם לעסוק במכירות, מה מעניין אותם בלהיות אנשי המכירות ומה מחזיק אותם עם "אש בעיניים"?

היו הרבה הסברים וסיבות מגוונות. חלק מאנשי המכירות הגיעו בטעות לתחום המכירות ונשארו כי התאהבו באדרנלין שיש בתהליכי מו"מ עם לקוחות וחלק אוהבים את המכירות וניהול המו"מ כי זה מאפשר להם הרוויח מעל הממוצע ועוד ועוד סיבות. ניסיתי לעמוד על המאפיין שמחבר את כולם או לפחות את המצליחנים שבהם ו…..מצאתי אותו.

מהו המאפיין של אנשי מכירות?

הדבר שאפיין את אנשי המכירות המצליחנים הוא……. סקרנות!

אנשי המכירות שהיו סקרנים ללמוד דברים חדשים, ללמוד על תחומים אחרים, לשמוע על אנשים אחרים הצליחו יותר מאחרים מסיבה מאוד פשוטה: הלקוח שעמד מולם סקרן ועניין אותם באופן אישי ומקצועי. הם התעניינו בתחום העיסוק שלו, התעניינו בעסק שלו והיה חשוב להם לשמוע עליו כאדם ובעצם מה שהם עשו הם חשבו עליו וכאשר הגיע השלב למו"מ העסקי הם כבר היו על מדרגת  "הידידים" או "חברים" עם הלקוח ולא נשארו תקועים על מדרגת אנשי המכירות.

הסקרנות שלהם והיכולת שלהם ללמוד את הלקוח כאדם וכבעל מקצוע עזר להם לקבל ממנו פרטים שעזרו להם בסופו של דבר למצוא בשבילו את הפתרון הנכון ביותר עבורו ובעצם ענו לו על הצורך שלו דבר שהוביל לסגירת עסקות באחוזים גבוהים יותר ובהיקפים גדולים יותר לעומת אנשי המכירות שנשארו תקועים על מדרגת אנשי המכירות  בגלל שייצר הסקרנות שלו לא היה מפותח או כי הלקוח לא באמת עניין אותו.

בנוסף, הסקרנות שלהם גם גרמה להם לפקוח עיניים ולחדד אוזניים ולהיות ערניים לכל מה שקורה סביבם והם ידעו בדיוק מה קורה בסביבתם וברגע שהתעוררה הזדמנות מתוך שיחה ששמעו או ראו משהו הם ידעו לנצל את ההזדמנות לטובתם ולגייס לקוחות חדשים.

הסקרנות ככלי לניהול משא ומתן מוצלח

כולנו אוהבים שמתעניינים בנו, חושבים עלינו, שואלים עלינו ולכן כאשר אנו משוחחים עם אדם שמגלה בנו התעניינות חומות ההגנה שלנו נופלות מהר יותר ואנו שמחים לשתף בפרטים שונים. השימוש בכלי הזה המושתת על סקרנות יוצר אצל משתתפי המשא ומתן פתיחות, מסיר חסמים ובעיקר חושף את האינטרסים הסמויים שלהם ואלו בדיוק האינטרסים שמעניינים אותנו.

תהיו סקרנים, תתעניינו במי שעומד לידכם כך תקדמו את עצמכם בצעדי ענק להשגת המטרות שלכם.