המאמרים המומלצים באתר

חשיפה: השיטה להקטנת ההוצאות בעסק שלך ב 11.3%

חשיפה: השיטה להקטנת ההוצאות בעסק שלך ב 11.3% 

 ניהול משא ומתן להקטנת ההוצאות בעסק שלךהשגרה היא האויב הגדול ביותר של כל עסק בכלל ושל עסק בינוני או קטן בפרט. בכל עסק נשאבים לבצע את המטלות והמשימות היום יומיות ומתוך הרגל או חוסר זמן ממשיכים להסתמך על ספקי שירותים קיימים ולא עוצרים לעשות בדיקת אפשרויות.

זה נכון בעבודה השוטפת עם ספקי תקשורת, בנקים, ספקי ביטוחים אבל גם עם ספקי חומרי הגלם, ספקי מוצרים וכו'. הנחת העבודה של כל בעל עסק חייבת להיות שלכל ספק יש מחליף שיכול להוזיל את המחיר בטווח של 5% עד 20%.

על מנת לעשות זאת נכון נדרש ממך בעל העסק להשקיע מזמנך ולחפש ולבדוק אלטרנטיבות לקבלת מוצרים\שירותים זהים מספקים אחרים זולים יותר ויחד עם זאת עליך לפתוח במשא ומתן עם כל ספק שלך להוזלת עלויות הרכש.

איך ניהול משא ומתן יכול לחסוך לך בסך ההוצאות בעסק?

בהערכה זעירה ומבדיקה מדגמית בעסקים קטנים ובינוניים מובילה למסקנה כי ממוצע החיסכון השנתי האפשרי במהלכים מהסוג הזה הינו 11.3% מהיקף ההוצאות השוטפות והרכישות מספקים.

לדוגמא: אם אתה בעל חנות למוצרי צריכה בסבירות מאוד גבוהה יש מספר ספקים או  יבואנים המספקים מוצרים זהים. עליך לנהל משא ומתן עם כל אחד מהם על מגוון המוצרים שאתה מוכר בחנות שלך ולכלול בתוך תהליך המו"מ גם את הסעיפים הבאים:

  • תנאי התשלום
  • זמני אספקה
  • זיכוי על החזרות מוצרים תקולים
  • שירות לקוחות (אם נדרש כזה)
  • כמויות מינימום להזמנה
  • הובלה ואספקה.

שים לב לא להתפשר או לוותר מראש על הדרישות הללו מכיוון שכל סעיף כזה בתהליך המשא ומתן שאתה מצליח "להעמיס" על חשבון הספק יהווה רווח נקי שלך. לאחר מכן תוכל לבצע השוואות מחירים ותנאים ולהחליט עם איזה ספק לעבוד או לחילופין לפנות לספק שלך ולהציג בפניו את הנתונים ולבקש ממנו להשוות את התנאים שלו לתנאי הספקים האחרים.