המאמרים המומלצים באתר

חצי שעה פנויה נוספת כל יום, חלום שהתגשם

חצי שעה פנויה ביום, חלום שהתגשם

ניהול משא ומתן

אנחנו מנהלים עשרות ואולי מאות תהליכי משא ומתן במהלך היום ואיננו שמים לב לכל תהליך שכזה ולא מגדירים אותו כתהליך משא ומתן למרות שהוא כזה. למשל: שיחה בינך לבין בן או בת הזוג שלך מי ייקח את הילדים אחרי הצהרים לחוג זהו תהליך משא ומתן שמוביל להחלטה שמשפיעה על שני הצדדים.

דוגמא נוספת: אתה רוצה שעובד שלך יישאר בתום יום העבודה שעות נוספות בגלל לחץ בעסק אך הוא טוען שיש לו תוכניות. גם במקרה זה מתנהל משא ומתן שתוצאותיו משפיעות על שני הצדדים. אם נוסיף לדוגמאות אלו את תהליכי המשא ומתן שאתה מנהל עם הלקוחות… ועם הספקים שלך….. ועם עובדים נוספים…. ועם שכנים…. ועם קולגות…… תמצא שביום ממוצע אתה מעורב בעשרות תהליכי משא ומתן והשאלה האם אתה מנהל את תהליכי המשא ומתן או נגרר בתוכם?

איך לנהל תהליך משא ומתן 

ניהול נכון של כל תהליכי המשא ומתן במהלך היום יחסוך לך זמן יקר של וויכוחים וחזרה על דברים (להתקשר שוב לספק, לבקש שוב מהעובד לבצע משימה) ויפנה לך זמן לעסוק בניהול העסק. ניהול נכון של משא ומתן עם ספקים ולקוחות יניב לך גידול במחזור במכירות וברווחים בעסק. כל תהליכי המשא ומתן מושתתים בדיוק על

אותם כללים ולמידה של הכללים יעזרו לך לנהל את כל אותם תהליכי משא ומתן בבהם אתה מעורב מהלך היום ולא להיגרר לתוכם, להתעצבן, להרגיש ששוב סידרו אותך וכו'.

תחשוב לרגע איך היה משפיע על הרווחים בעסק שלך אם היית יכול לקצר כל תהליך משא ומתן כזה ב -30 שניות? במהלך היום היית חוסך בממוצע חצי שעה ביום!! ואם בכל תהליך משא ומתן שתנהל נכון עם לקוחות וספקים תצליח להגדיל את הרווח בעסק שלך בממוצע של 10% (זה אפשרי!) כמה כסף תרוויח יותר בסוף השנה?