המאמרים המומלצים באתר

איך להגדיל מכירות ולהגדיל רווחים

איך להגדיל מכירות ולהגדיל רווחים

איך להגדיל מכירותלהגדיל מכירות לא בטיח בהכרח גידול ברווחים של העסק שלך. יש עסקים שמגדילים כל שנה את מחזור המכירות שלהם אך יחד עם זאת הרווחים שלהם קטנים או שהם אפילו בהפסדים.

קביעת יעד עסקי להגדלת מחזור המכירות הוא נכון אך לצידו חייב להיקבע יעד מינימום לרווחיות אחרת אין כדאיות עסקית בהפעלת העסק. אבל, גם לבעיה הזו יש פתרון.

על מנת לעשות זאת נכון עליך לטפל במספר מישורים בעסק בו זמנית כדי להשיג את 2 המטרות הללו. מצד אחד אתה נדרש לנהל משא ומתן עם הספקים שלך להקטנת עלויות הרכש ומצד שני אתה נדרש לנהל משא ומתן עם הלקוחות להגדלת היקף הרכישות שלהם.

משא ומתן עם ספקים

תקופות של עסקים חלשים יותר בשנה הן תקופות בהם עסקים מעדיפים להתכנס לתוך עצמם ולנסות לחסוך בהוצאות ככל האפשר אבל צריך לקחת בחשבון שגם הספקים שלך עוברים את התקופה הקשה ויש להם מטרות שאותם תוכל כדי להגדיל מכירות ולהגדיל רווחים.

למשל: בדוק עם הספק שלך איזו הנחה הוא ייתן לך על התחייבות לרכישת כמות כלשהי שמתאימה לך על סמך ניתוח רכישות שלך משנים קודמות. הספק ישמח לקבל התחייבות למינימום שכזה ואילו אתה תוכל לשריין לך מחיר נמוך לימים בהם הפעילות העסקית תחזור להיות שגרתית ואז הספק לא ייתן לך את ההנחות האלו.

משא ומתן עם לקוחות

ללקוחות שלך יש אינטרסים, רצונות וצרכים וזו הסיבה שהם פנו אליך. הם מעריכים שאתה יכול לפתור להם צורך כלשהו. למשל: המחשב לא עובד והלקוח לא יכול למכור מוצרים באינטרנט (צורך) אתה תתקן לו את המחשב הוא ימכור מוצרים באינטרנט (פתרון). היה וכך עשית לכאורה הלקוח מרוצה אך מה היה קורה אם היית יכול לעורר אצל הלקוח צורך נוסף באותה שיחה? נניח שהיית יכול להגדיל מכירות לאותו לקוח… למשל:

  • תציע ללקוח שירות גיבוי 24 שעות ביממה
  • תסביר ללקוח על יתרונות הגדלת כרטיס זיכרון במחשב

הגדלת סל מוצרים ללקוח זו שיטה להגדיל מכירות ובו זמנית גם את סך הרווח בעסקה מכיוון שבאותם עלויות קבועות שיש לך בעסק (שכירות, ארנונה, דלק, טלפון, חשמל) מכרת ללקוח יותר מוצרים ורק עלות המכר (עלות רכישת החומר, עלות שעת עבודה) השתנתה בהתאם למוצרים.

זכור! רק שילוב של 2 הפעולות בו זמנית תגדיל את הרווחים בעסק שלך ביחס ישר לגידול מחזור המכירות. המפתח להגדלת רווחים נמצא בניהול תהליכי משא ומתן לביצוע רכש נכון ויחד איתו יש צורך להגדיל מכירות וסל מוצרים של כל לקוח.

לכמה לקוחות הגדלת סל מוצרים בחודש האחרון? צור קשר וניצור יחד תסריט שיחה להגדלת סל מוצרים ללקוחותיך